Wyszukiwarka

3 czynniki, niszczące zdrowie komórek. CZ.2

3 czynniki, niszczące zdrowie komórek.

1 czynnik – stres

Stres według badań uczonych, śmiało można nazwać ,,zabójcą nr1” współczesnego człowieka  jego komórek. Pod wpływem stresu formułują się adrelino podobne substancje, które zbijają komórki mózgu i serca, w rezultacie grożą nam zawały i wylewy. Stres dopada nas wszędzie: w pracy, w domu otoczeniu. Jednym z najgorszych stresów jest obrażanie się na otaczających ludzi. Tybetańska mądrość przekonuje: ,,Obrażać się – to to samo co wypić jad i myśleć, że temu kto Ci wyrządził przykrość będzie źle.” Uczeni są pewni: urazy prowadza do raka.

Włączcie telewizor – i znowu stres: gdzie tam powódź, wojna, giną ludzie, zawalają się domy, krew, krzyk. Włączcie komputer – a tam gry komputerowe pełne przemocy, gdzie trzeba kogoś zabić, zniszczyć. Jeszcze gorzej – bezmyślne oglądanie seriali, kiedy ludzie gromadzą stres z powodu cudzych losów. Potrzebne Wam to?

2 czynnik – środowisko wewnętrzne

W ostatnim dziesięcioleciu bardzo modnym tematem jest ekologia – stan środowiska zewnętrznego. Zgodzicie się chyba ze mną, że w reklamach ciągle nam proponują ekologiczne, czyste osiedla mieszkalne. Ludziom wydaje się, że w większych miastach ekologia jest na niższym poziomie, zaś na jakichś tam wyspach – ekologia jest wprost wspaniała. Muszę rozczarować wielu z Was: dziś na Ziemi nie został ani kawałeczek, gdzie ekologia była by korzystna dla człowieka. Nawet na Antarktydzie uczeni obserwują ślady przemysłowej działalności człowieka.

Wielu ludzi uważa, że Tybet jest jednym z najczystszych regionów na Ziemi. Kiedy jednak zapytano tybetańskich mnichów, czy jest u nich czysta woda, czyste powietrze oni z uśmiechem odpowiedzieli: ,,Żyjemy na jednej Ziemi, u nas tak jak i u wszystkich jest jedna woda, jedno powietrze.” Na działanie szkodliwych czynników, które otaczają środowisko narażeni są i prezydent i bezdomny, i oligarcha i robotnik. Oczywiście są miejsca trochę czystsze lub trochę bardziej zanieczyszczone, ale absolutnie czystych miejsc na Ziemi już nie ma. Jest to trudna próba, dla naszych komórek w organizmie.

3 czynnik – produkty spożywcze

Światowa organizacja zdrowia ustaliła, że we wszystkich produktach spożywczych współczesnego człowieka, są obecne substancje rakotwórcze, radionuklidy, metale ciężkie, pestycydy, konserwanty.

Każdy człowiek na Ziemi podczas spożywania posiłków zjada w ciągu roku 8 kilogramów trucizny.

Śmiało można powiedzieć, że na Ziemi nie ma ani jednego produktu (nawet w małych wioskach), które były by całkowicie naturalne i  pozbawione chemii, dlatego, że owoce i warzywa, drzew i trawa wchłaniają wszystko co jest w powietrzu, wodzie i ziemi. Kiedy wiec dajecie swojemu dziecku jagody albo jabłko, powinniście wiedzieć, że jednocześnie dajecie mu chemie i radionuklidy. Naturalne jajka, mleko, mięso – to iluzja, gdyż kury i krowy jedzą to, co rośnie wokół nas.

Kiedy w sklepie kupujemy kiełbasę ma ona ładny czerwony kolor. Ten kolor zawdzięcza saletrze (azotyn sodowy), która zabija wątrobę i szpik kostny.

Pszenica, która rośnie na polach, jest hojnie potraktowana pestycydami. Ale to nic w porównaniu z tym, co robi się z ziarnem w elewatorze. Jak myślicie, jak to się dzieje, że ziarno w elewatorze leży po kilka lat? Dlaczego nie zostaje zjedzone przez myszy, szczury, żuki? Żeby do tego nie doszło, ziarno traktuje się fosforowodorem. Nawet jedna kropla tej substancji w kontakcie ze skórą człowieka, powoduje raka krwi! Osoby obsługujące elewator obrabiają ziarno tym jadem w specjalnym kombinezonie regularnie co trzy miesiące. Cząsteczki tej substancji osiadają na ziarnie i oczywiście dostają się do mąki. A my z tej mąki pieczemy dla naszych dzieci placuszki!

To samo można powiedzieć o którymkolwiek produkcie. Pamiętam jak z wnuczkiem przeprowadziliśmy w domu prosty eksperyment: wzięliśmy dwa kawałeczki wołowej wątróbki, położyliśmy do dwóch kubeczków, jedną zalaliśmy Coca-Colą a drugą wodą. Po dwóch godzinach w kubku z Coca Colą, wątróbka się roztopiła, rozpadła się na pojedyncze włókna!  Po tym mój wnuk nie pije gazowanych napoi – i dobrze robi.

Źródło: M.K. Ibragimowa Nasze zdrowie - to zdrowe komórki.

Gorący Rabat 10%

Zima

Podaj w koszyku i cena spadnie :)

ważny tylko do końca stycznia - nie przegap.

Fohow kod rabatowy

Koszty Wysyłki

DHL 24 - 8 zł
DHL 24 pobranie - 14 zł
Zamówienie ponad 128 zł - GRATIS

Zamówienia i Porady:

dzwoń tel. +48 609 095 696

Bezpieczne Płatności

Bezpieczne Płatności Fohow