Pasy faradyczne
Faradoterapeutyczne pasy Fohow.
Faradyczne pasy terapeutyczne firmy Fohow-Feniks to unikalny produkt który nie ma odpowiednika na świecie. Działanie pasów łączy w sobie wiele terapii: saunę w podczerwieni, fizjoterapię, refleksoterapię, terapię minerałami, a także magnetoterapię stałymi magnesami. Faradyczne pasy charakteryzują się wysoką skutecznością bez skutków ubocznych, są wynikiem wieloletnich badań naukowych, przeprowadzonych przez specjalistów, oraz długotrwałych poszukiwań i eksperymentów z różnymi urządzeniami i minerałami.
Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń do terapii podczerwienią i polem magnetycznym, wszystkie wymagają dodatkowych źródeł zasilania i są zbyt duże i drogie dla indywidualnego użytkownika. Pasy z Fohow nie włącza się do kontaktu i nie potrzebuję dodatkowego zasilania. Nie posiadają baterii, akumulatora, więc nie działa na nas prąd elektryczny, który wytwarza własne pole elektryczne i ujemnie wpływa na aktywność komórek i tkanek, a także niweluje korzystne działanie pola magnetycznego. Pod tym względem faradyczne pasy, o których mowa są absolutnie unikalne.
Podstawowy skład faradycznych pasów terapeutycznych.
1. Pasy posiadają warstwę specjalnego materiału z wbudowanymi kamieniami półszlachetnymi (które zostały specjalnie opracowane metodą nanotechnologii), z których jeden to nefryt, oraz inne minerały mające zdolność do promieniowania podczerwonego w temperaturze ciała 36,6-37,5 °C.
2. W pasach znajdują się magnesy o niewielkiej sile które wpływają na punkty akupunkturowe.
W pasach magnesy są namacalne, można zauważyć, że są one ułożone w szczególny sposób. Magnesów stałe o niewielkiej sile działają na funkcjonalną aktywność komórek.
Magnetoterapia jest metodą opartą na oddziaływaniu pola magnetycznego na organizm człowieka w celach leczniczych. Udowodniono, że działanie polem magnetycznym przyspiesza proces depolaryzacji błony komórkowej, czyli ich działalności elektrycznej.
Pod wpływem działania stałego pola magnetycznego następuje zmiana orientacji i koncentracji w biologicznie aktywnych makrocząsteczkach enzymów, co korzystnie wpływa na jakość reakcji biologicznych i na prędkość procesów biofizycznych. Molekuły ustawiają się w ściśle określonej kolejności, sprzyja to wzmocnieniu funkcjonalnej aktywności komórek. Działanie stałego pola magnetycznego o niewielkiej sile wpływa na stabilizację aktywności biologicznej różnych tkanek oraz przewodzenie impulsów elektrycznych do wszystkich części układu nerwowego - centralnego i obwodowego. Przynosi to pozytywny efekt w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek naszego organizmu. Udowodniono także, że pole magnetyczne wpływa uspakajająco. Działanie na nerwy obwodowe przyczynia się do uśmierzania bólu, łączy się to ze zmniejszeniem aktywności receptorów bólowych.
Pozytywne efekty pasów faradycznych.
Występujące w pasach faradycznych pole magnetyczne o niewielkiej intensywności poprawia krążenie w naczyniach włosowatych, przynosi to pozytywne efekty w przypadku patologicznych procesów zachodzących w narządach i tkankach. Dobroczynnie wpływa na narządy i tkanki działając na poziomie molekularnym. Pole magnetyczne zwiększa przepuszczalność naczyń i nabłonka, czego bezpośrednim efektem jest przyspieszenie wchłaniania obrzęków i substancji wprowadzanych jako leki. Dzięki temu magnetoterapia znalazła szerokie zastosowanie w leczeniu urazów i ran, a także ich skutków.
Efekt działania polem magnetycznym z reguły nie powoduje podwyższenia temperatury, oraz podrażnienia skóry. Obserwuje się dobrą tolerancję zabiegów przez osoby osłabione różnymi schorzeniami, które będąc w podeszłym wieku, cierpią dodatkowo na schorzenia układu sercowo-naczyniowego, pozwala im to stosować pasy w takich sytuacjach, kiedy są przeciwwskazania do innych zabiegów fizjoterapeutycznych.
Dzięki oddziaływaniu pola magnetycznego korzystnie zmienia się charakterystyka wody, która stanowi podstawę naszego organizmu (w 75-80% składamy się z wody). Zmiana ta polepsza stan fizyczny makro- i mikromolekuł białkowych, które są postawą wszystkich struktur komórkowych oraz korzystnie zmieniają się fizyczne i fizjologiczne parametry komórek.
Małe kropeczki na wewnętrznej powierzchni pasów to właśnie inkluzje ze specjalnie dobranych minerałów, między innymi pochodzących z meteorytów. Aby odpowiednio wykonać te inkluzje wykorzystano specjalną metodę nanotechnologii. Jednym z użytych minerałów jest nefryt, jego właściwości uzdrawiające są znane od tysięcy lat.
Nefryt może korzystnie wpływać na ciałka krwi, węzły limfatyczne i układ nerwowy. W kontakcie z ciałem człowieka nefryt i inne minerały nagrzewają się do jego temperatury ciała (36,6-37,5 °C). Wtedy nefryt emituje promieniowanie podczerwone w jego najlepszym zakresie 8-14 mikronów, co odpowiada zakresowi fal emitowanych przez organizm człowieka i przenika tkanki na głębokość kilku centymetrów. W taki sposób, działanie promieniowania podczerwonego emitowanego przez nefryt powoduje efekt pochłaniania rezonansowego i energia podczerwieni zaczyna być aktywnie absorbowana przez ciało człowieka.
Pozytywny wpływ ma również promieniowanie podczerwone na funkcjonowanie układu krwionośnego na poziomie naczyń włosowatych, poprawia się ukrwienie tkanek, również, tych uszkodzonych, sprzyja to regeneracji dzięki zwiększaniu napływu substancji odżywczych oraz przyspieszeniu usuwania toksyn z komórek i tkanek. Dzięki temu zwiększa się energia potencjalna komórek w różnych tkankach, stabilizuje się ich aktywność funkcjonalna (zdolność do regeneracji, stabilność funkcjonalna).
Pasy faradyczne wpływają na polepszenie się stanu funkcjonalnego układów enzymatycznych, ma ogromne znaczenie przy różnych rodzajach dystrofii. Istnieje też możliwość oddziaływania na przyczyny schorzeń związanych z przemianą materii.
Udowodniono, że promieniowanie podczerwone wpływa korzystne na wszystkie tkanki naszego organizmu (skóry, tkanki łącznej, mięśni, więzadeł, układu limfatycznego i nerwowego itp.). Promieniowanie to aktywizuje biologiczne funkcje naszych komórek i usprawnia krążenie krwi, pomaga zwalczać nerwobóle, bóle w plecach, bóle wywołane zapaleniem stawów, usuwa także toksyny i dwutlenek węgla z krwi.
Wiadomo, że podwyższenie temperatury ciała jest reakcją obronną organizmu na drobnoustroje patologiczne. Podwyższona temperatura stymuluje siły obronne organizmu i hamuje rozwój tych drobnoustrojów. Natomiast przegrzanie organizmu ujemnie odbija się na jego stan funkcjonalny (słabość, niedomaganie, kurcze mięśni, zaburzona świadomość), opóźnia się proces zdrowienia, dlatego jesteśmy zmuszeni ingerować w ten stan poprzez obniżanie temperatury ciała. Pas faradyczny Fohow, wiąże w sobie działanie pola magnetycznego i podczerwieni, umożliwia to miejscowe podniesienie temperatury jakiejś części ciała bez doprowadzania do ogólnego przegrzania.
Nefryty to kamienie które docenia Tradycyjna Medycyna Chińska, pomagają one zintensyfikować krążenie naszej energii chi, aby pomóc organizmowi w samodzielnym likwidowaniu zaburzeń równowagi i regeneracji po dużych obciążeniach. W organizmie człowieka znajduje się 12 kanałów energetycznych, zapewniających krążenie energii we wszystkich ważnych dla życia narządach. Wszystkie te kanały przechodzą przez brzuch (okolice pępka) i okolicę lędźwi. Używając pas przywracamy pełnowartościowe krążenie energii we wszystkich narządach i poprawiamy obieg krwi.
Pole magnetyczne i podczerwień powodują bardzo korzystne oddziaływanie terapeutyczne na organizm człowieka: likwiduje odczucia bólowe w plecach, szyi, w obręczy barkowej. Wnikanie promieniowania podczerwonego o długości fali 8-14 mikronów odbywa się na głębokość kilku centymetrów, pas lędźwiowy posiada dwie powierzchnie robocze (z przodu i z tyłu) dlatego możemy działać na wszystkie tkanki i narządy w obrębie przyłożenia pasa.
Pas terapeutyczny jest skuteczny w przypadku przepukliny międzykręgowej, niewydolności nerek, problemach sfery płciowej u kobiet i u mężczyzn.
Dolegliwości przy których można zastosować pasy faradyczne.
Dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego: nadciśnienie I i II stopnia; reumatyzm, niedokrwienie serca, osłabienie napięcia wegetatywno-naczyniowego. (schorzenia naczyń obwodowych)
Dolegliwości ze strony centralnego i obwodowego układu nerwowego: urazy kręgosłupa, rdzenia kręgowego, zwyrodnienie kręgosłupa, przepuklina międzykręgowa, zapalenia nerwów, zaburzenie krążenia w rdzeniu kręgowym, udary niedokrwienne mózgu, neuropatie różnego pochodzenia, neurastenia, nerwobóle, bóle fantomowe, nerwice, paraliże, rany cięte.
Dolegliwości ze strony naczyń obwodowych: zarostowa arterioskleroza w I-II-III stadium, zakrzepowe zapalenie naczyń krwionośnych, chroniczna niewydolność żylna i żylno-limfatyczna, zakrzepowe zapalenie głębokich i powierzchniowych żył.
Niedomaganie aparatu ruchowego: zwyrodnienie stawów (stadia I-III w okresie nasilenia i remisji), infekcyjno-toksyczne, zapalenia stawów, wielostawowe zapalenie różnego pochodzenia, zapalenia kaletki maziowej, zapalenia okołostawowe, spowolnione zrastanie się złamań, stłuczenia, naciągnięcie aparatu kaletkowo-więzadłowego, zwichnięcia (skręcenia stawu).
Dolegliwości ze strony układu oddechowego: chroniczne zapalenie płuc, chroniczne zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa (oprócz hormono-zależnej).
Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: wrzody żołądka i dwunastnicy w fazie nasilenia i remisji, chroniczny nieżyt żołądka, zapalenie żołądka i dwunastnicy, podostre i chroniczne zapalenie trzustki, chroniczne zapalenie wątroby, diskineza dróg żółciowych, chroniczne zapalenia pęcherzyka żółciowego, zapalenie okrężnicy.
Choroby układu moczowo-płciowego: zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej, zapalenie gruczołu krokowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, syndrom klimakteryczny, impotencja, bezpłodność, nowotwory łagodne (mięśniaki, włókniako-mięśniaki, włókniaki gruczołu mlecznego).
Niedomagania otolaryngologiczne: naczynioruchowy nieżyt nosa, chroniczny nieżyt nosa, zapalenie zatok szczękowych, chroniczne zapalenie gardła, chroniczne zapalenie ucha, zapalenie nerwu słuchowego, nieżyt krtani, nieżyt tchawicy.
W przypadku naczynioruchowego nieżytu nosa i chronicznym nieżycie nosa zaleca się stosowanie pasa dla szyi drogą zwykłego nałożenia na okolice zatok szczękowych, zatok czołowych lub nosa, w tym przypadku nie ma potrzeby zwilżać pasa, gdyż wrażliwość skóry twarzy jest bardzo wysoka.
W innych przypadkach (nieżyt tchawicy, zapalenie gardła, zapalenie nerwu słuchowego) pas należy stosować w zwykły sposób -powierzchnią roboczą przykładać do szyjnego odcinka kręgosłupa lub na tchawicę.
W problemach z tarczycą można stosować pas, ale nie należy go mocno zapinać i nie należy trzymać długo.