Wyszukiwarka

Mrówki górskie (Polyrhachis vicina Roger)

  • Mrówka górska (Polyrhachis vicina Roger)
    Mrówka górska (Polyrhachis vicina Roger)

Mrówki górskie (Polyrhachis vicina Roger)

Mrówki są najbardziej rozpowszechnionymi owadami na świecie. Występują praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, tworzą ogromne społeczności kastowe żyjące w gniazdach. Liczbę gatunków szacuje się na około 12 tysięcy. Od milionów lat ich wygląd i budowa nie uległa praktycznie zmianie, można zobaczyć mrówki prehistoryczne w bryłkach bursztynu. Brak zmian ewolucyjnych świadczy, że mrówki posiadają stabilną strukturę genetyczną o najsilniejszej zdolności do przetrwania i adaptacji.
Z pośród tysięcy gatunków, mrówki górskie Polyrhachis vicina Roger (Pv Roger) jak wskazują badania naukowe są największym bogactwem. Od setek lat ludzie spożywali larwy mrówek w celach terapeutycznych. Również stosowano dorosłe mrówki jako składnik wielu preparatów wspomagających.
Aktualnie wiele ośrodków naukowo-badawczych zaczęło stosować preparaty uzyskiwane z mrówek w celu zwalczania chorób reumatoidalnych. Wykryto także, że preparaty uzyskiwane z mrówek posiadają właściwości wspierające organizm w przypadku niektórych schorzeń przewlekłych, m.in. zapalenie wątroby typu B i C, cukrzyca i in. Jednocześnie mrówki górskie są doceniane w TCM (Tradycyjnej Chińskiej Medycynie), potrafią skutecznie zapobiegać upośledzeniu funkcji płciowych, pomagają w przywracaniu zdolności rozrodczej i in., mają działanie kosmetyczne, pozytywnie wpływają na stan skóry oraz regulują bilans YIN i YANG w narządach i układach organizmu.
Niestety nie wszystkie odmiany mrówek mają takie drogocenne właściwości. Według opinii uczonych obecnie w ChRL można stosować do celów spożywczych i wspomagających tylko jeden gatunek mrówek, co potwierdza certyfikat Ministerstwa Zdrowia ChRL: są to mrówki, żyjące w górach Changbai Szań - Górskie mrówki Polyrhachis vicina Roger (Pv Roger).
Te górskie mrówki Polyrhachis vicina Roger (Pv Roger) zawierają m.in.: białko od 40% do 55%; 14 rodzajów minerałów potrzebnych do funkcjonowania organizmu człowieka; 19 rodzajów aminokwasów (w tym aminokwasy niezbędne - fenyloalanina, treonina, leucyna, walina, izoleucyna, tryptofan, lizyna, metionina,); są bogate w witaminy A, B1, B2, B12, C, D, E i in.; występują w nich nieorganiczne sole wapnia, żelaza, fosforu, selenu i cynku, bardzo bogate są w sole cynku. Wartość odżywcza wyciągu z mrówek przewyższa nawet dziki żeńszeń górski (wzięty w równych proporcjach).

Gorący Rabat 10%

Zima

Podaj w koszyku i cena spadnie :)

ważny tylko do końca stycznia - nie przegap.

Fohow kod rabatowy

Koszty Wysyłki

DHL 24 - 8 zł
DHL 24 pobranie - 14 zł
Zamówienie ponad 128 zł - GRATIS

Zamówienia i Porady:

dzwoń tel. +48 609 095 696

Bezpieczne Płatności

Bezpieczne Płatności Fohow